Blog

Czym jest certyfikat ISO 14001:2015?

Marta Antas
Marta Antas
05 kwietnia 2024
Czym jest certyfikat ISO 14001:2015?

Posiadanie certyfikatów jakościowych może zdecydowanie podnieść renomę firmy. W przypadku podmiotów realizujących usługi porządkowo-dezynfekcyjne jednym z najważniejszych certyfikatów jest ISO 14001. Warto dowiedzieć się o nim więcej, a przy okazji nieco bliżej poznać główne wymagania, które musi spełnić firma, aby pomyślnie przejść przez proces certyfikacji.

Czym jest ISO 14001?

ISO 14001 to certyfikat, który przyznaje się w zakresie kompleksowych usług porządkowych oraz ochrony osób i mienia. Uwzględnia on trzy główne obszary działalności danej firmy. Przede wszystkim stanowi świadectwo umiejętności zarządzania aspektami środowiskowymi. Ponadto, ISO 14001 potwierdza także prowadzenie działalności zgodnie z aktualnymi wymogami prawnymi. Trzecim aspektem uwzględnionym przez ten certyfikat jest umiejętność samodoskonalenia systemu zarządzania środowiskowego.

Co jest głównym celem certyfikatu ISO 14001?

Kluczowym celem omawianej certyfikacji jest skuteczna kontrola szeroko pojętych kwestii środowiskowych w firmie. Obejmuje ona między innymi weryfikację, czy dany podmiot stosuje odpowiednie rozwiązania w zakresie maksymalnego ograniczenia swojego wpływu na środowisko. Istotne jest również, aby firma ubiegająca się o ISO 14001 prowadziła działania wspierające główne założenia zrównoważonego rozwoju. Należy podkreślić, że właśnie w podmiotach z branży cleaningowej ta kwestia ma szczególne znaczenie. Tego typu firmy realizują usługi z wykorzystaniem dużych ilości wody, dlatego istotne jest chociażby wdrożenie odpowiednich rozwiązań ograniczających jej zużycie. Za kolejny cel ISO 14001 należy też uznać zwiększenie skuteczności w zakresie monitorowania i zarządzania kwestiami środowiskowymi.

Dlaczego warto ubiegać się o ISO 14001?

Zdobycie certyfikatu ISO 14001 wiąże się z wieloma korzyściami, które są kluczowe z punktu widzenia budowania zaufania klientów. Przede wszystkim warto wspomnieć o większej wiarygodności w oczach potencjalnych zleceniobiorców, którzy zyskują gwarancję, że firma prowadzi działalność zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi dotyczącymi troski o środowisko. Należy też podkreślić, że duże zaangażowanie w przestrzeganie kluczowych założeń zrównoważonego rozwoju wyróżnia przedsiębiorstwo na tle konkurencyjnych ofert. Wdrożenie ISO 14001 pozytywnie wpływa także na samych pracowników, którzy bardziej angażują się w proekologiczne działania. Co więcej, mają również świadomość, jak realizować usługi porządkowo-dezynfekcyjne, aby maksymalnie ograniczyć ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. W obliczu tak wielu korzyści nic dziwnego, że cenione firmy z branży cleaningowej starają się o zdobycie tego certyfikatu i są gotowe na ciągłe doskonalenie swojej działalności w kontekście przestrzegania zrównoważonego rozwoju.

System zarządzania środowiskowego w Seris Cleaning spełnia wymogi ISO 14001

Jeśli szukasz firmy z branży cleaningowej, która realizuje usługi zgodnie z obowiązującymi normami z zakresu ochrony środowiska, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Seris Cleaning wciąż wdraża nowe proekologiczne rozwiązania, aby jeszcze skuteczniej zadbać o zrównoważony rozwój. Warto wspomnieć chociażby o używaniu nowoczesnych robotów sprzątających, które pozwalają na znaczące zredukowanie zużycia wody i chemii czyszczącej. Na ich skuteczność wpływają między innymi innowacyjne systemy dozujące. Ponadto, w swojej działalności wykorzystujemy materiały pochodzące z recyklingu, aby maksymalnie zmniejszyć zużycie naturalnych surowców. Zdobyty przez nas certyfikat ISO 14001 stanowi znamienne potwierdzenie naszej skuteczności w podejmowaniu kolejnych kroków dla ochrony środowiska. W Seris Cleaning staramy się wprowadzać nowe standardy w branży czystości, realizując usługi na najwyższym poziomie.

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga
kategorie:
Certyfikaty

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej