Blog

Dlaczego warto wybierać certyfikowane firmy sprzątające?

Marta Antas
Marta Antas
03 kwietnia 2024
Dlaczego warto wybierać certyfikowane firmy sprzątające?

Szukasz skutecznej firmy realizującej usługi sprzątające? Zanim podejmiesz współpracę z konkretnym podmiotem, upewnij się, że posiada on kluczowe certyfikaty. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że wybrana przez Ciebie firma prowadzi działalność zgodnie z obowiązującymi wymogami – chociażby z zakresu ochrony środowiska.

Certyfikowane firmy sprzątające a idea recyklingu

Decydując się na współpracę z certyfikowaną firmą sprzątającą, w pewien sposób przyczyniasz się do ochrony środowiska. Tego typu podmioty dbają o ekologię w duchu zrównoważonego rozwoju i prowadzą działania mające na celu ograniczenie zużycia naturalnych zasobów. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę chociażby na certyfikat Eco Paper. Stanowi on potwierdzenie, że dana firma wspiera proekologiczne rozwiązania w zakresie recyklingu. Przykładem jest działalność Seris Cleaning, która tylko w 2023 roku kupiła 8,52 tony artykułów higienicznych pochodzących z makulatury Merida Eco Paper.

Firmy cleaningowe z certyfikatami korzystają z nowoczesnych technologii

Warto postawić na usługi certyfikowanej firmy sprzątającej również ze względu na gwarancję wykorzystywania przez nią najnowocześniejszych technologii. To z kolei wpływa na wysoką skuteczność sprzątania czy dezynfekcji i szybką realizację powierzonego zadania. Należy zwrócić szczególną uwagę na certyfikat ISO 14001, który świadczy o prowadzeniu działalności z uwzględnieniem aspektów środowiskowych. Wiele firm pomyślnie przechodzących przez certyfikację z tego zakresu regularnie wykorzystuje nowoczesne technologie. Dowodem na to jest chociażby Seris Cleaning, który wykorzystuje specjalne urządzenia oszczędzające wodę. Przykładem są maszyny czyszczące z systemami dozującymi, co pozwala maksymalnie ograniczyć ilość środków chemicznych. Dodatkowo warto podkreślić, że w Seris Cleaning powszechnie stosuje się specjalnie wyselekcjonowane preparaty czyszczące, mając na uwadze zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Certyfikowane firmy cleaningowe Gwarantem Czystości i Higieny

Certyfikat „Gwarant Czystości i Higieny” to program certyfikacji dla firm sprzątających, rekomendowany przez Urząd Zamówień Publicznych. Jego celem jest ustanowienie jednolitych standardów jakości wśród firm sprzątających, podnoszenie kwalifikacji personelu oraz wzmacnianie pozycji firm na rynku poprzez zwiększenie zaufania klientów. Seris Cleaning utrzymuje certyfikat Gwaranta Czystości i Higieny już od wielu lat, potwierdzając tym samym swój profesjonalizm i wysoką jakość świadczonych usług.

Zaufaj liderowi z branży cleaningowej – postaw na usługi Seris Cleaning

Jeśli chcesz nawiązać współpracę z certyfikowaną firmą sprzątającą, zachęcamy do skorzystania z oferty Seris Cleaning. Możemy pochwalić się zdobyciem wielu kluczowych certyfikatów, w tym ISO 14001:2015, Gwarant Czystości i Higieny czy Eco Paper. Już od lat angażujemy się w zrównoważony rozwój, starając się stale ulepszać swoje usługi z uwzględnieniem proekologicznych założeń. Zwracamy również uwagę na certyfikaty ekologiczne swoich dostawców, takie jak EcoLabel. Nasi pracownicy korzystają z proekologicznych środków chemicznych oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Staramy się także maksymalnie ograniczyć zużycie naturalnych surowców. Dbamy również o bezpieczeństwo i higienę pracy naszych pracowników, co zostało potwierdzone certyfikatem ISO 45001. Jednocześnie dążymy do spełnienia oczekiwań każdego klienta i staramy się stale podnosić jakość oferowanych usług, spełniając standardy ISO 9001. Przekonaj się, że kompleksowe usługi cleaningowe można realizować w uwzględnieniem proekologicznych założeń.

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    1000_f_331598222_tadtdfei0wxemygfowumtlek1jnu2xhl

    Zobacz więcej