Blog

Certyfikat Eco Paper – działania na rzecz ochrony środowiska

Marta Antas
Marta Antas
13 marca 2024
Certyfikat Eco Paper – działania na rzecz ochrony środowiska

W trosce o środowisko każda firma z branży cleaningowej powinna wspierać proekologiczne rozwiązania. W przypadku usług sprzątających zużywa się duże ilości papieru, dlatego należy upewnić się, że jest on pozyskiwany ze zrównoważonych źródeł. Seris Cleaning zwraca na tę kwestię szczególną uwagę, a nasze starania zostały docenione certyfikatem Eco Paper. Warto poznać go nieco bliżej!

Eco Paper a zrównoważone zarządzanie lasami i recykling

Decydując się na towar z certyfikatem Eco Paper, zyskujesz gwarancję, że został on wyprodukowany zgodnie z zasadami zrównoważonego zarządzania lasami. Co za tym idzie, producent postarał się maksymalnie zminimalizować swój wpływ na naturalne ekosystemy leśne. W tym zakresie warto zwrócić uwagę na wytwarzanie papieru z recyklingu, dzięki któremu można znacznie ograniczyć wykorzystywanie naturalnych zasobów. Firma Merida, z którą Seris Cleaning podjął współpracę, stawia właśnie na ponowne przetwarzanie odpadów, aby w ten sposób wspierać ochronę drzew.

Zminimalizowanie wpływu na środowisko

Firmy mające certyfikat Eco Paper dbają o to, aby procesy produkcyjne miały jak najmniejszy wpływ na środowisko. Co to oznacza w praktyce? Priorytetem jest dla nich zoptymalizowanie produkcji w taki sposób, aby ograniczyć ilość zużycia wody czy energii. Należy podkreślić, że szczególnie duże znaczenie dla środowiska ma także konieczność zredukowania emisji gazów cieplarnianych. Istotne jest również, aby na skutek prowadzonych działań nie wytwarzać dużych ilości odpadów i zanieczyszczeń. Zminimalizowanie wpływu procesów produkcyjnych na środowisko często skutkuje korzystaniem przez firmę z alternatywnych źródeł energii. Wszystko to po to, aby ograniczyć zanieczyszczenie środowiska i zapobiec dalszym zmianom klimatycznym.

Recycling w procesach produkcyjnych

Certyfikat Eco Paper przyznaje się firmom, które maksymalnie ograniczyły zużycie naturalnego drewna w produkcji papieru. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach rośnie świadomość ekologiczna, dlatego coraz więcej podmiotów decyduje się na wytwarzanie produktów z recyklingu. To doskonałe rozwiązanie, aby chronić naturalne surowce i jednocześnie zapewnić potencjalnym odbiorcom towar wysokiej jakości. Firma Merida, z którą od pewnego czasu współpracuje Seris Cleaning, zdecydowała się właśnie na taki krok. Oferowane przez nią produkty powstają z makulatury, co pozwala zadbać o ich określone właściwości.

Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu surowcowi wtórnemu. Makulatura to zniszczone wyroby papiernicze, w tym przetworzony papier i tektura, które można ponownie wykorzystać. Świetnie sprawdza się przede wszystkim w produkcji nowego papieru, pozwalając tym samym na znaczne ograniczenie wykorzystywania naturalnego drewna. Firmy produkujące wyroby papiernicze na bazie makulatury aktywnie przyczyniają się do ochrony lasów, dbając także o zmniejszenie ilości odpadów produkcyjnych. Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy przyjrzeć się liczbom, aby uświadomić sobie znaczenie recyklingu w kontekście ochrony środowiska: przetworzenie 1000 ton makulatury pozwala uratować życie 17000 drzew. To jednak nie wszystko, ponieważ wykorzystywanie surowców wtórnych wpływa także na redukcję emisji CO2. W przypadku 1000 ton makulatury można liczyć na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 120000 kg w skali roku.

Zakup produktów z eko-makulatury – Seris Cleaning dba o ekologię!

Tylko w 2023 roku Seris Cleaning zdecydował się na zakup aż 8,52 ton produktów z makulatury Merida Eco Paper. Dzięki temu uratowaliśmy 145 drzew i udało nam się zmniejszyć ślad węglowy o 1023 kg CO2. Z pewnością będziemy dalej zaopatrywać się w produkty w tej makulatury, aby w dalszym ciągu wspierać tę proekologiczną inicjatywę. Warto dodać, że nasza firma od lat wdraża proekologiczne rozwiązania, czego dowodem są zdobyte przez nas certyfikaty. Możemy pochwalić się między innymi certyfikatem ISO 14001:2015, który potwierdza, że realizowane przez nas usługi porządkowo-czystościowe i dezynfekcyjne spełniają wymogi zarządzania środowiskowego w organizacji. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga
kategorie:
Certyfikaty

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej