Blog

Certyfikat SKH ISO/IEC 27001:2017 714/I/2022

Marta Antas
Marta Antas
27 lutego 2024
Certyfikat SKH ISO/IEC 27001:2017 714/I/2022

Jednym z kluczowych certyfikatów związanych z bezpieczeństwem zarządzania informacjami jest ISO/IEC 27001. Jeśli dana firma chce go uzyskać, to musi ona spełniać ściśle określone standardy z zakresu ochrony danych. Warto postarać się o tę certyfikację, chociażby ze względu na zwiększenie swojej wiarygodności w oczach klienta. Sprawdź, czego dokładnie dotyczy certyfikat ISO/IEC 27001, w jaki sposób można go uzyskać i jakich korzyści należy oczekiwać!

Czego dotyczy certyfikat ISO/IEC 27001?

Na początku warto zastanowić się, czym dokładnie jest norma ISO/IEC 27001. Standard ten obejmuje wymagania z zakresu ustanawiania, wdrażania i ciągłego doskonalenia procesów zarządzania informacjami. Certyfikat uwzględnia również zasady postępowania w przypadku ryzyka związanego z przetwarzaniem danych. Warto podkreślić, że ISO/IEC 27001 jest standardem międzynarodowym. Firmy starające się o jego otrzymanie muszą wiedzieć, jak skutecznie zabezpieczać informacja i jakie technologie powinny stosować, aby zadbać o maksimum ochrony.

Co należy zrobić, aby uzyskać certyfikat ISO/IEC 27001?

Zastanawiasz się, jakie warunki musi spełniać firma, aby otrzymać certyfikat ISO/IEC 27001? Przede wszystkim konieczne jest przestrzeganie podstawowych standardów z zakresu ochrony danych i zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Należy wiedzieć, jakie rozwiązania trzeba stosować, aby zachować prywatność danych. W tym kontekście ważna jest umiejętność obsługiwania technicznych zabezpieczeń i wdrażanie najnowszych rozwiązań dostosowanych do prowadzonej działalności. Warto podkreślić, że przed zdobyciem certyfikatu większość firm organizuje dla personelu szkolenie z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Pamiętaj też, żeby skompletować niezbędną dokumentację, która będzie stanowiła potwierdzenie wdrożonych procedur związanych z ochroną danych. Dopiero po odpowiednim przygotowaniu można skontaktować się z wybraną instytucją certyfikującą, aby przeprowadziła audyt potwierdzający zgodność ze standardem ISO/IEC 27001. Pomyślne zakończenie audytu zostaje zwieńczone wydaniem certyfikatu.

Dlaczego warto postarać się o zdobycie certyfikatu ISO/IEC 27001?

Zdobycie certyfikatu ISO/IEC 27001 wiąże się z wieloma korzyściami, dlatego warto postarać się o jego uzyskanie. Przede wszystkim wpływa na większą wiarygodność firmy w oczach potencjalnego klienta. Certyfikat sprawia, że kontrahenci chętnie decydują się na współpracę, ponieważ mają gwarancję, że wszelkie aktywa informacyjne będą należycie chronione. W efekcie firma staje się bardziej konkurencyjna na rynku, co wiąże się z większymi zyskami. Warto też podkreślić, że dzięki zdobytemu certyfikatowi ISO/IEC 27001 można wpłynąć na swoich pracowników, którzy są bardziej świadomi, jak ważne jest stosowanie na co dzień odpowiednich zabezpieczeń. Dzięki certyfikacji firma ma też szansę poznać najnowsze metody zapobiegania kradzieży danych, a pracownicy mogą dowiedzieć się, jak prawidłowo nadzorować procesy związane z przetwarzaniem informacji. Dodatkowo warto zaznaczyć, że zdobycie certyfikatu ISO/IEC 27001, a wraz z nim niezbędnych umiejętności z zakresu ochrony danych, pozwala uniknąć konsekwencji finansowych na skutek naruszenia bezpieczeństwa informacji.

Zaufaj firmie posiadającej certyfikat ISO/IEC 27001

Certyfikat ISO/IEC 27001 to jeden z kluczowych standardów w branży security. Jeśli jesteś zainteresowany usługami z zakresu ochrony i bezpieczeństwa, upewnij się, czy wybrana przez Ciebie firma spełnia obowiązujące standardy zarządzania danymi. Seris Konsalnet już od paru lat może pochwalić się zdobyciem tej kluczowej certyfikacji. Staramy się regularnie doskonalić swoje działania dotyczące ochrony danych, korzystając z najnowocześniejszych technologii. Nasi pracownicy przeszli szkolenia z zakresu bezpieczeństwa informacji, dzięki czemu wiedzą, na czym polega skuteczna ochrona zasobów informacyjnych przed osobami trzecimi. Decydując się na współpracę z firmą Seris Konsalnet, zyskujesz gwarancję, że Twoje dane pozostaną bezpieczne. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga
kategorie:
Certyfikaty

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej