Blog

Kontrola bezpieczeństwa z wykorzystaniem urządzeń RTG X-Ray – dlaczego warto?

Marta Antas
Marta Antas
24 lutego 2024
Kontrola bezpieczeństwa z wykorzystaniem urządzeń RTG X-Ray – dlaczego warto?

Profesjonalnie przeprowadzona kontrola bezpieczeństwa musi obejmować dokładną analizę zawartości bagażu lub też przesyłki pocztowej. W tym zadaniu pomocne okażą się nowoczesne urządzenia RTG X-Ray, które pozwalają na dokładne prześwietlenie wnętrza kontrolowanych przedmiotów. Dzięki nim można szybko wykryć niebezpieczne lub niedozwolone ładunki. Poznaj więcej szczegółów!

Kiedy warto zadbać o kontrolę bezpieczeństwa z użyciem RTG X-Ray?

Działanie sprzętu RTG X-Ray opiera się na wykorzystywaniu promieni rentgenowskich, dzięki którym można prześwietlić zawartość całego ładunku. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzają się w obiektach, w których konieczne jest przeprowadzanie kontroli bezpieczeństwa. Warto z nich skorzystać, aby sprawdzić, czy nikt nie próbuje wnieść na teren danego obiektu zakazanych lub niebezpiecznych przedmiotów, na przykład broni. Sprzęt świetnie sprawdza się także w punktach wysyłki i transportu ładunków. Wystarczy prześwietlić zawartość paczki, aby zidentyfikować rodzaj wysyłanego towaru. To doskonałe rozwiązanie, aby już na etapie kontroli bezpieczeństwa zatrzymać ładunki, w których znajdują się przedmioty zakazane prawem lub niebezpieczne. W praktyce prześwietlanie paczek za pomocą promieni rentgenowskich znakomicie sprawdza się między innymi na lotniskach, w sortowniach paczek, w ambasadach i wielu innych obiektach użyteczności publicznej.

Jak za pomocą urządzeń RTG X-Ray można identyfikować przedmioty?

Nowoczesne urządzenia RTG X-Ray pozwalają na szybką identyfikację zawartości walizek, plecaków i innych bagaży. Doświadczeni operatorzy tego sprzętu doskonale wiedzą, jak interpretować obrazy uzyskane po prześwietleniu wnętrza na przykład torby czy kartonu. Na ich podstawie są w stanie ocenić kluczowe cechy przewożonych przedmiotów, w tym ich dokładny kształt. Prześwietlenie umożliwia także zidentyfikowanie płynów i różnych rodzajów konsystencji. Ponadto promienie rentgenowskie pozwalają również sprawdzić, z jakiego materiału zostały wykonane poszczególne przedmioty – identyfikują nie tylko metal, ale też materiały organiczne i nieorganiczne. W efekcie za pomocą urządzeń RTG X-Ray operator jest w stanie stwierdzić, czy w bagażu jest przewożona np. broń, niebezpieczne narzędzia lub sprzęt elektroniczny.

Kontrola bezpieczeństwa z pomocą RTG X-Ray – gdzie się stosuje?

Warto zdecydować się na kontrolę bezpieczeństwa przy użyciu urządzeń RTG X-Ray również ze względu na szeroki zakres zastosowania promieni rentgenowskich. Ta wysokiej jakości technologia może być wykorzystywana w różnych miejscach. RTG X-Ray stosuje się je między innymi na lotniskach, aby zadbać o bezpieczeństwo ruchu pasażerskiego. Ta technologia jest używana także w punktach zarejestrowanych agentów (RA) obsługujących różne rodzaje ładunków i poczty. Urządzenia RTG X-Ray doskonale sprawdzają się również w obiektach użyteczności publicznej – dzięki nim można zadbać o skuteczną kontrolę bezpieczeństwa na przykład w różnych korporacjach, przedsiębiorstwach i instytucjach.

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej