Blog

Cyberbezpieczeństwo w firmach – jak zabezpieczyć się przed atakami?

Marta Antas
Marta Antas
22 listopada 2023
Cyberbezpieczeństwo w firmach – jak zabezpieczyć się przed atakami?

Prowadzisz firmę i zastanawiasz się, jak zadbać o bezpieczeństwo poufnych informacji? Najlepiej skorzystaj z profesjonalnych usług z branży security, które obejmują ochronę przed cyberatakami! Aby skutecznie zabezpieczyć dane, musisz także pamiętać o stosowaniu programów antywirusowych i innych form ochrony. Poznaj więcej szczegółów! 

Jak samemu zadbać o cyberbezpieczeństwo w firmie?

Skuteczna ochrona firmy przed cyberatakami zależy przede wszystkim od tego, czy podjąłeś odpowiednie działania zabezpieczające dane przed osobami trzecimi. O czym dokładnie powinieneś pamiętać? Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby na co dzień używać dobrego programu antywirusowego i regularnie go aktualizować. Dzięki temu zabezpieczysz dane na komputerach przed najnowszymi wirusami. Istotne jest również, aby wszystkie informacje przechowywać w bezpiecznym miejscu. Jeśli zdecydowałeś się na zastosowanie dysków zewnętrznych z dostępem na hasło, powinieneś regularnie je zmieniać. Musisz także zadbać o większą świadomość swoich pracowników w kwestii cyberbezpieczeństwa. Ważne jest chociażby, aby pamiętali o blokadzie komputera za każdym razem, gdy odchodzą od stanowiska pracy. Warto przeprowadzić szkolenie, które uwrażliwi pracowników na zachowanie większej ostrożności podczas korzystania z danych.

Audyt bezpieczeństwa – pomoc w zakresie skutecznej ochrony przed cyberatakami

Prowadzisz firmę i zależy Ci na skutecznej ochronie danych przed atakami cyberprzestępców? Jeśli w tym celu nie wdrożyłeś odpowiednich rozwiązań, nie uda Ci się zapobiec zagrożeniom. Warto podkreślić, że wiele osób tak naprawdę nie wie, jakie działanie należy podjąć, aby zabezpieczyć się przed cyberatakami. W tym przypadku najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów i zamówić przeprowadzenie dokładnego audytu bezpieczeństwa. Taka usługa obejmuje nie tylko ocenę ochrony fizycznej czy instalacji alarmowej, ale także zabezpieczeń elektronicznych i IT. Jest to zatem świetne rozwiązanie, aby dowiedzieć się, w jaki sposób należy poprawić poziom ochrony przed cyberatakami. Przeprowadzający audyt specjaliści sprawdzą sprzęt wykorzystywany w firmie oraz skuteczność zabezpieczeń antywirusowych. Ocenią również zainstalowane oprogramowanie oraz stopień ochrony baz danych. Po zakończonym audycie otrzymasz raport uwzględniający ocenę stanu zabezpieczeń technicznych oraz sugestie, co należałoby zmienić.

Skorzystaj z usług firmy posiadającej certyfikat z zakresu bezpieczeństwa

Jeśli chcesz skorzystać z usług firmy w zakresie audytu bezpieczeństwa, upewnij się, że ma ona stosowny certyfikat. Bardzo ważny jest przede wszystkim certyfikat ISO 27001 dotyczącący zarządzania bezpieczeństwem informacji. Przyznaje się go firmom, które wiedzą, jak zadbać o efektywną kontrolę dostępu oraz jak radzić sobie w przypadku cyberataków. Certyfikat dotyczy również pozyskiwania i rozwoju systemów, aby zadbać o bardziej efektywne zarządzanie bezpieczeństwem informacji. Warto podkreślić, że ISO 27001 jest standardem międzynarodowym. Certyfikat posiadają najlepsze firmy z sektora security, które specjalizują się w usługach z zakresu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji.

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej