Blog

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

Marta Antas
Marta Antas
10 maja 2024
Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

Posiadasz motocykl i obawiasz się, że Twój jednoślad może zostać skradziony? W takim razie koniecznie zastanów się nad wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń! Aby zapobiec kradzieży, musisz postawić na nowoczesne systemy ochrony, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na systemy bezpieczeństwa od Seris Konsalnet, skutecznie chroniące jednoślady zarówno w trasie, jak i podczas garażowania. Sprawdź, jakie usługi wchodzą w zakres systemu Bezpieczny Motocykl od Seris Konsalnet!

Poznaj Inteligentny System Ratunkowy dla jednośladów

Jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie motocykla, powinieneś postawić na działanie wielotorowe. Przede wszystkim musisz zastanowić się nad zastosowaniem odpowiedniego systemu GPS, który w razie potrzeby wskaże dokładną lokalizację jednośladu. Istotne jest również zainstalowanie alarmu, automatycznie włączającego się przy wykrytym zagrożeniu. Inteligentny System Ratunkowy dla jednośladów od Seris Konsalnet uwzględnia wszystkie wymienione kwestie! Dodatkowo pozwala także na analizowanie tras oraz alarmowanie podczas wypadku. Nasze usługi cieszą się dużym zainteresowaniem motocyklistów, którym zależy na kompleksowej ochronie pojazdu.

Skuteczny system zabezpieczający motocykl przed kradzieżą

Jak w efektywny sposób ochronić swój jednoślad przed kradzieżą? W tym zadaniu pomocny okaże się specjalnie opracowany system zabezpieczający od Seris Konsalnet. Na czym dokładnie on polega? Sercem całej instalacji jest urządzenie ISR-M, które przechodzi w stan czuwania kradzieżowego od razu po zgaszeniu silnika pojazdu. Już po 20 sekundach od wyłączenia stacyjki zaczyna działać monitoring GPS. System od razu identyfikuje każdą próbę nieautoryzowanego uruchomienia motocykla. To jednak nie wszystko – włącza się także w momencie holowania lub odłączenia zasilania akumulatora. W stanie czuwania pojazd jest chroniony również systemem alarmowym. Uruchamia się sygnał przerywany przez 10 sekund, co pozwala właścicielowi szybko potwierdzić autoryzację i wyłączyć alarm. Jeśli jednak po tym czasie autoryzacja nie zostanie zatwierdzona, alarm przejdzie w tryb ciągły przez kolejne 20 sekund. Co więcej, zostanie również wysłany sygnał do centrum monitorowania.

Możliwość zidentyfikowania fałszywych alarmów

Po otrzymaniu sygnału wysłanego do Stacji Monitorowania zostają podjęte odpowiednie kroki w celu ustalenia, czy rzeczywiście miała miejsce kradzież pojazdu. Operator kontaktuje się telefonicznie z właścicielem i ustala, czy sygnał o kradzieży jest prawdziwy. Jeśli właściciel potwierdzi kradzież, lub gdy operator z różnych przyczyn nie będzie w stanie zweryfikować alarmu, od razu zostanie powiadomiona policja.

Rejestracja i analiza trasy

Ciekawym rozwiązaniem opracowanym z myślą o zabezpieczeniu motocykla przed kradzieżą jest także system rejestrowania i analizowania trasy pojazdu. Jak dokładnie działa? Monitoring GPS na bieżąco zapisuje kolejne zmiany lokalizacji jednośladu. W efekcie można szybko sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje i jaką trasę pokonał. Właściciel może śledzić drogę motocykla zarówno za pośrednictwem komputera, jak i przez dedykowaną aplikację mobilną. Dzięki temu ma szansę od razu wezwać służby do konkretnej lokalizacji, w której znajduje się skradziony pojazd. Oczywiście system rejestrowania i analizowania trasy sprawdza się także w zakresie zarządzania flotą jednośladów, pozwalając na sprawdzenie jakości i stylu jazdy oraz pokonanego dystansu.

Powiadomienie o wypadku

System zabezpieczający motocykl przed kradzieżą dodatkowo chroni również bezpieczeństwo kierowcy. Gdy tylko dojdzie do wypadku na trasie, Stacja Monitorowania Pojazdów może od razu wezwać służby ratunkowe. Na początku operator kontaktuje się z kierowcą w celu zweryfikowania jego tożsamości. Jeśli nie będzie mógł nawiązać z nim kontaktu, zostają wezwane odpowiednie służby ratunkowe.

Zabezpiecz swój jednoślad z Seris Konsalnet!

Jeśli szukasz niezawodnego systemu zabezpieczającego Twój jednoślad przed kradzieżą, zapraszamy do skorzystania z naszego wsparcia. Zamów u nas usługę Bezpieczny Motocykl i przekonaj się, jak skutecznie może chronić przed kradzieżą niezawodny monitoring GPS. Odkryj również inne korzyści tego systemu, w tym automatyczne powiadomienie o wypadku czy analizowanie przebiegu trasy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej