Blog

Jazda prywatna i służbowa – Jak korzystać z pojazdu firmowego?

Marta Antas
Marta Antas
01 lipca 2022
Jazda prywatna i służbowa – Jak korzystać z pojazdu firmowego?

Wygodne rozliczanie eksploatacji pojazdów w Twojej firmie

Twoja firma posiada rozbudowaną flotę pojazdów? Pracownicy mogą z nich korzystać zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych? Warto zatroszczyć się o kontrolę ewentualnych nadużyć. Seris Konsalnet oferuje innowacyjną i niezwykle skuteczną pomoc w postaci monitoringu GPS pojazdów i maszyn. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom (ponieważ nie chodzi tu wyłącznie o GPS w samochodzie firmowym), zapewnimy Ci wygodne i precyzyjne rozliczanie tego, w jaki sposób eksploatowane są pojazdy w twojej firmie.

Będziesz mógł cieszyć się redukcją kosztów eksploatacji floty firmowej nawet o 30% oraz pełnym bezpieczeństwem pojazdów.

Przejazdy firmowe czy prywatne?

Monitoring GPS w samochodzie służbowym rozwieje wszelkie wątpliwości. Rozwiązanie przygotowane przez Seris Konsalnet sprawia, że wykorzystywanie pojazdów do celów prywatnych masz pod całkowitą kontrolą.

Gdy udostępniasz firmowe auto pracownikowi, wyznaczasz zapewne granice – związane np. z liczbą km przejechanych przez niego prywatnie. Jednak to, czy pracownik dostosuje się do twoich wymagań, pozostaje już inną kwestią. Monitoring GPS w samochodzie firmowym wyeliminuje twoje wątpliwości oraz wszelkie potencjalne nieprawidłowości:

 • na bieżąco kontrolując pozycję i trasę samochodu – pozwala ją śledzić w czasie rzeczywistym, jak i odtworzyć jej historię w systemie;
 • dając możliwość wyznaczenia stref i korytarzy przejazdów – aby w sposób automatyczny można było odróżnić przejazdy firmowe (np. do biura i z powrotem, do siedzib kontrahentów itp.) od przejazdów prywatnych;
 • poprzez wyposażenie w ręczny przełącznik trybu jazdy, za pomocą którego kierowca oznaczy prywatne wykorzystanie pojazdów firmowych;
 • gwarantując intuicyjne i dopasowane do parametrów ustalonych z Tobą nadzorowanie eksploatacji pojazdów – kontroluje np. tankowanie służbowych aut, zużycie paliwa czy też przebyte trasy.

W efekcie, dzięki naszemu systemowi GPS w samochodzie służbowym, możesz ograniczyć prywatne przejazdy pracowników poza ustalonym limitem. Specjalny system raportów da Ci bieżący dostęp do informacji, jak użytkowane jest auto i w jaki sposób wykorzystywany jest ryczałt na korzystanie z firmowych pojazdów. Kierowca będzie mógł samodzielnie zmienić tryb jazdy, rzetelnie rejestrując jego prywatne użycie.

Zyskasz gwarancję, że ustalony przez ciebie limit przejazdów prywatnych nie zostanie przekroczony, a koszty eksploatacji pojazdu nie wzrosną wskutek nieprawidłowości.

Dlaczego warto kontrolować prywatne wykorzystanie pojazdów firmowych?

Z doświadczeń naszych Klientów wynika, że po zainstalowaniu systemu monitoringu GPS w samochodach firmowych, koszty użytkowania floty samochodowej spadły nawet o 30%!

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie monitoringu GPS w samochodach firmowych – nasz system zapewnia szeroki zakres funkcjonalności. Stawiając na współpracę z Seris Konsalnet, zyskujesz:

 • nowoczesne i niezawodne technologie, które gwarantują precyzyjną rejestrację danych;
 • łatwe w obsłudze oprogramowanie, dzięki któremu otrzymasz przejrzyste raporty ułatwiające zarządzanie flotą pojazdów;
 • fachowe wsparcie techniczne – od doboru komponentów systemu monitorowania, przez jego personalizację i profesjonalną instalację , aż po pomoc i obsługę serwisową;
 • większe bezpieczeństwo pojazdów – monitoring GPS w samochodach służbowych pozwala zmniejszyć ewentualne nadużycia i ryzyko ich kradzieży;
 • możliwość realnej i redukcji kosztów eksploatacji floty firmowej nawet o 30% – informacje, których dostarczy Ci system, pozwolą wprowadzić korzystne dla biznesu zmiany.
Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

  1. Interesuje mnie zakup usługi:
  2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
  budownictwo

  Zobacz więcej