Blog

Zdalne pobieranie plików DDD z tachografu

Marta Antas
Marta Antas
01 lipca 2022
Zdalne pobieranie plików DDD z tachografu

Automatyczne i terminowe pobieranie plików DDD z tachografu

Wygodnym i bezpiecznym sposobem na obowiązkowy odczyt danych z tachografu cyfrowego, jest automatyczne pobieranie plików DDD przez system GPS.

Zdalny odczyt danych jest ceniony przez podmioty realizujące przewozy poza krajem. Rozwiązanie to przede wszystkim jest wygodne i skierowane do opiekunów flot, składających się z kilkunastu i więcej ciągników siodłowych.

Procedura zdalnego odczytu nie angażuje Twojego czasu, środków finansowych, osób trzecich i gwarantuje terminowe odczyty tachografu i karty. Pamiętaj, jeśli zdecydujesz się na usługę zdalnego odczytu plików DDD dowiesz się czy Twój tachograf jest prawidłowo zarejestrowany na Twoją firmę. Z pomocą systemu GPS odczytasz także dane z karty kierowcy albo możesz poprosić go by przesłał dane z karty do Twojego komputera dzięki mobilnej aplikacji Seris Connect zainstalowanej w jego telefonie.

Mając do dyspozycji funkcję zdalnego pobrania pliku DDD z tachografu i z karty kierowcy, jesteś przygotowany na każdą sytuację. Wystarczy że zalogujesz się w systemie GPS, wybierzesz pojazd lub kierowcę, klikniesz „pobierz plik DDD” z tachografu lub z karty kierowcy a pobrane dane zapiszesz na dysku komputera. 

Posiadając pobrane dane z tachografu, sprawdzisz czy Twój kierowca wprowadził kraj po przekroczeniu granicy, czy prawidłowo obsługuje tachograf i kiedy może wydłużyć jazdę o 2 godziny na powrocie do bazy, zgodnie z wymogiem Pakietu Mobilności

Zdalne pobieranie danych to sprawdzony sposób na ustalenie rodzaju naruszeń, weryfikację dostępnego czasu pracy i udzielenia kierowcy pomocy przy kontroli na drodze. Od zachowania kierowcy zależy, czy prowadzona kontrola zakończy się nałożeniem mandatu czy nie. Sprawne ustalenie ilości i rodzaju poważnych naruszeń to sposób na dbanie o pozycję Twojej firmy w „ratingu przedsiębiorstw”, co w długiej perspektywie zapewni Tobie dostęp do rynku zleceń transportowych.

Warto zatem abyś zastanowił się, komu powierzysz wykonanie odczytu danych z tachografu i z karty kierowcy. Pilnuj aby każdy odczyt tachografu był wykonany z użyciem Twojej karty przedsiębiorstwa! 

 Jeśli choć raz zdarzył się Tobie nieterminowy odczyt tachografu co 90 dni lub karty kierowcy co 28 dni, nie ryzykuj i wybierz zdalne i automatyczne pobieranie plików DDD przez system Seris Konsalnet GPS.

Może okazać się, że odczytywanie danych przez system GPS jest dla Ciebie tańsze i wygodniejsze, a Ty zyskasz dodatkowy czas na inne firmowe obowiązki.

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej