Blog

Dynamiczne planowanie i wyznaczanie tras dla Transportu

Marta Antas
Marta Antas
01 lipca 2022
Dynamiczne planowanie i wyznaczanie tras dla Transportu

Wyznaczanie optymalnych tras w transporcie

Wyznaczanie trasy to nie tylko wybór optymalnej drogi dla pojazdu. Problemem dla wielu spedytorów jest ustalenie odpowiedniego planu przejazdu od miejsca załadunku do rozładunku w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby zleceniodawcy przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów transportowych.

Bardzo często okazuje się, że wybranie „najkrótszej” drogi wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Aby sprawnie i szybko wyznaczać trasy potrzebujemy dedykowanych rozwiązań, które oprócz wspomnianych powyżej ograniczeń uwzględnią również aktualne natężenie ruchu na drodze. Do tego dochodzą ograniczenia tonażowe i wysokościowe, a także długość zestawu. Smart GPS nie tylko wyznaczy dla Ciebie trasę przejazdu z uwzględnieniem ograniczeń dla ruchu pojazdów ciężarowych, ale również wskaże jakie zyski osiągniesz z zaproponowanego zlecenia.

Żeby mieć pewność, że kierowca będzie poruszał się zgodnie z zaplanowaną trasą możesz utworzyć korytarz z powiadomieniami o zjeździe z trasy.

Dzięki aplikacjii Seris Connect możesz wysłać do kierowcy trasę wyznaczoną w Smart GPS z uwzględnieniem parametrów dla transportu ciężkiego. Kierowca posiadając zainstalowaną mapę Sygic Profesional Navigation pojedzie dokładnie tak, jak wskazałeś unikając tym samym mandatów za naruszenia drogowe.

Dynamiczne planowanie tras przejazdu

planowanie-tras-przejazdu

Usprawnij proces planowania tras, czasu postoju w poszczególnych punktach, godziny dostaw u danego kontrahenta czy inne istotne parametry systemu monitorowania, dostosowane do specyfiki Twojego biznesu.​

System monitoringu GPS pozwoli na dynamiczne modyfikowanie zaplanowanych zadań w ciągu dnia pracy, gdy pojawią się nieprzewidziane okoliczności (np. konieczność serwisowania pojazdu bądź dodatkowe zlecenia).

Umożliwi Tobie zarówno zaplanowanie trasy jak i nadzór nad nią oraz wskaże Tobie procent jego zrealizowania. Dzięki bieżącemu podglądowi statusu realizowanego zadania, dysponujesz aktualną wiedzą o wydajności pracy pracownika i kierowcy.

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej