Blog

Optymalizacja tras w transporcie podstawą efektywnej logistyki​

Marta Antas
Marta Antas
01 lipca 2022
Optymalizacja tras w transporcie podstawą efektywnej logistyki​

Optymalizacja trasy transportu

Przemyślana logistyka w transporcie to podstawa zysku. Każdy chce realizować przewozy szybko, bezpiecznie i tanio. Najczęściej spotykany jest nawyk powierzenia kierowcy decyzji, którędy ma jechać. Ewentualnie decydujemy się jeździć pod spedycją, tracąc pewną cześć zysku z przewozu.

Zapominamy iż kierowca nie posiada dokładnego narzędzia mierzenia natężenia ruchu drogowego, aktualnych miejsc robót drogowych czy utrudnień w ruchu spowodowanych wypadkiem drogowym.

Wydaje się, że to najtańsza i najlepsza opcja przewozu ładunku. Alternatywą jest rozwiązanie stosowane przez spedycje, pracujące w zaawansowanych i drogich systemach na cyfrowych mapach z różnego typu modułami optymalizacji tras i konfiguracjami opcji przewożonego ładunku. Okazuje się, że w skali roku takie rozwiązanie obniża koszty wszystkich realizowanych przewozów o kilkadziesiąt tysięcy euro. Spedycje by dysponować takimi narzędziami, muszą poczynić spore inwestycje.

Nasze rozwiązanie znajduje się dokładnie po środku. System monitoringu pojazdów GPS pozwala planować trasę na mapach cyfrowych z uwzględnieniem atrybutów ciężarowych ładunku, kontrolując w czasie rzeczywistym natężenie ruchu, prace drogowe i aktualną sytuację na drodze. Z drugiej strony pozwala wysłać do telefonu kierowcy zaplanowaną trasę w skali 1:1 i wyświetlić ją w profesjonalnej nawigacji Sygic, by kierowca pojechał zaplanowaną trasą. Dodając automatyczne ustawienie w systemie korytarza, po wyjechaniu z którego, system wysyła sygnał, a Ty otrzymujesz pełną kontrolę nad zaplanowaną trasą.

Planuj, zarządzaj trasą i decyduj o wysokości marży z każdego frachtu. Pracując w systemie na profesjonalnych mapach cyfrowych dedykowanych dla transportu ciężkiego i korzystając z bazy adresów przedsiębiorstw z terenu UE od Google, w kilka sekund zaplanujesz optymalną trasę przejazdu podjętego ładunku.

Zdecyduj czy trasa przewozu ładunku ma być najszybsza czy ekonomiczna. Przed wyznaczeniem trasy ustaw parametry przewozu, które są ważne: adres dostawy, typ pojazdu, rodzaj drogi, tonaż, natężenie ruchu, cenę paliwa, odległość, wysokość zestawu, opłaty drogowe, szacowany zysk z frachtu.

Optymalną trasę automatycznie prześlij kierowcy do aplikacji mobilnej w telefonie, która pełni funkcję komunikatora dwustronnego. Unikniesz w ten sposób wydłużenia czasu przewozu, przejechania nieplanowanych kilometrów i narażenia kierowcy na wykroczenia na drodze. Zainstalowana w komunikatorze profesjonalna nawigacja Sygic, dopilnuje by kierowca pojechał dokładnie trasą jaką zaplanowałeś, aby zachować marżę każdego przewozu. Z pomocą modułu planowania tras Seris Konsalnet GPS zacznij zarabiać na przewozach i pozwól kierowcy skupić się na tym co ważne na drodze.

Prosta i szybka analiza historii przejazdu w systemie, pomoże lepiej i efektywniej zaplanować Twoje kolejne zlecenia. Jeśli potrzebujesz w maksymalnym stopniu wykorzystać flotę i dostępny czas pracy kierowców, zainwestuj w profesjonalne narzędzia i sprawdzony system Seris Konsalnet GPS.

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej