Blog

Alarm bezprzewodowy czy przewodowy do domu?

Marta Antas
Marta Antas
08 kwietnia 2024
Alarm bezprzewodowy czy przewodowy do domu?

Z myślą o skutecznym zabezpieczeniu domu przed włamaniem warto zdecydować się na założenie alarmu. Możesz postawić na instalację przewodową lub bezprzewodową, dostosowując ją do specyfiki swojej nieruchomości. Poznaj nieco bliżej najważniejsze cechy obu wariantów alarmu i zastanów się, który z nich najlepiej sprawdzi się na Twojej posesji.

Czym wyróżnia się alarm bezprzewodowy?

Bezprzewodowa instalacja alarmowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na alarmie bez konieczności podłączania sieci kabli. W tym przypadku masz do czynienia z systemem pozbawionym przewodów, działającym na przykład w oparciu o technologię radiową czy też inny bezprzewodowy protokół komunikacyjny. Warto podkreślić, że dzięki temu instalacja alarmowa nie wymaga wiercenia w ścianach. Sam montaż jest zatem bardzo prosty i z łatwością można dostosować poszczególne elementy alarmu do specyfiki zabezpieczanego wnętrza. Co więcej, w razie potrzeby szybko go rozbudujesz lub zmienisz rozmieszczenie wybranych urządzeń.

Niewątpliwie alarm bezprzewodowy wiąże się z wieloma atutami i warto wybrać go do ochrony swojej nieruchomości, ale nie należy zapominać o jego wadach. Minusem tego systemu są możliwe zakłócenia wywołane przez inne sprzęty znajdujące się w domu, które działają na tych samych częstotliwościach. Warto jednak podkreślić, że w przypadku najnowocześniejszych alarmów bezprzewodowy ten problem praktycznie nie istnieje. Niedogodnością w instalacjach bezprzewodowych jest natomiast konieczność wymieniania baterii w poszczególnych urządzeniach, takich jak czujniki ruchu czy czujki przeciwpożarowe. Wiąże się to także z dodatkowymi kosztami, chociaż należy podkreślić, że ze względu na brak kabli sama instalacja systemu alarmowego bezprzewodowego nie jest droga.

Główne cechy alarmu przewodowego

Alternatywą dla bezprzewodowego systemu alarmowego jest instalacja przewodowa, W tym przypadku masz do czynienia z alarmem, który działa wyłącznie z wykorzystaniem połączeń kablowych. Niestety, zazwyczaj wiąże się to z bardziej problematyczną instalacją niż w przypadku wariantu bezprzewodowego. Konieczne jest wiercenie w ścianach, aby połączyć między sobą poszczególne elementy alarmu. Warto jednak podkreślić, że system przewodowy cechuje się także skalowalnością – w razie potrzeby można bez problemu podłączyć do niego kolejne urządzenia. Jest on również uznawany za bardziej stabilny, ponieważ charakteryzuje się niewielką podatnością na zakłócenia zewnętrzne. Alarm przewodowy podłącza się bezpośrednio do sieci elektrycznej – nie trzeba zatem martwić się o wymianę baterii lub innych elementów zasilania. Należy jednak pamiętać, że konieczność poprowadzenia kabli rzutuje na cenę całej instalacji, która zazwyczaj jest wyższa w porównaniu z systemem bezprzewodowym.

Skonfiguruj alarm do domu z Seris Konsalnet

Seris Konsalnet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta, oferując zarówno standardowe systemy alarmowe przewodowe, jak i instalacje bezprzewodowe. Zastanów się, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się na Twojej posesji. Skuteczny alarm możesz skonfigurować w kilku prostych krokach – wystarczy skorzystać z naszego automatycznego konfiguratora systemu alarmowego. Na początku należy wybrać, czy zależy Ci na alarmie przewodowym, czy też wolisz wariant bezprzewodowy.

W przypadku pierwszej opcji musisz zaznaczyć, czy chroniony obiekt jest okablowany. Następnie możesz już przystąpić do wyboru poszczególnych urządzeń, takich jak czujniki ruchu zewnętrznego i wewnętrznego, pilot napadowy, czujnik gazu, czujnik dymu, sygnalizator, czujnik otwarcia, czujnik zbicia szyby. Po zatwierdzeniu odpowiedniej liczby kolejnych elementów możesz poznać orientacyjną cenę całego alarmu. Jeśli nie wiesz, jak dostosować system alarmowy do specyfiki swojej nieruchomości, zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych konsultantów.

Chętnie podpowiemy Ci, w jaki sposób powinieneś skonfigurować alarm, aby skutecznie zadbać o bezpieczeństwo na terenie całej posesji.

 

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej