Blog

System alarmowy w garażu – zabezpieczenie auta i sprzętów

Marta Antas
Marta Antas
25 lutego 2024
System alarmowy w garażu – zabezpieczenie auta i sprzętów

Zastanawiasz się nad zamontowaniem alarmu w garażu? To świetne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu swojego auta przed kradzieżą! Dodatkowo dzięki alarmowi możesz również ochronić pozostałe sprzęty przechowywane w garażu. Pamiętaj, że nawet najprostszy system alarmowy może skutecznie odstraszyć złodzieja lub zabezpieczyć samochód przed innymi zdarzeniami losowymi, takimi jak chociażby pożar. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na montaż alarmu w garażu!

W jakich sytuacjach szczególnie należy rozważyć montaż alarmu?

W niektórych przypadkach instalacja systemu alarmowego jest szczególnie zalecana. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy samochód znajduje w obiekcie blaszanym, do którego stosunkowo łatwo można się dostać. Większe ryzyko włamania dotyczy także garażu zlokalizowanego na uboczu, z dala od nieruchomości mieszkalnej, który znajduje się poza Twoim polem widzenia. Warto także zdecydować się na montaż alarmu, gdy przechowujesz w garażu wiele cennych urządzeń, na przykład maszyn ogrodowych czy narzędzi budowlanych. Pamiętaj, że czasami złodzieje mogą być nimi zainteresowani bardziej niż pojazdem. Tymczasem dzięki zainstalowanemu systemowi alarmowemu może Ci się udać zniechęcić złodzieja do podejmowania próby włamania. Głośny sygnał dźwiękowy być może odstraszy szybko intruza, który w obawie przed złapaniem zrezygnuje z kradzieży.

Skuteczna ochrona nie tylko przed włamaniem

Odpowiednio dopasowany do garażu system alarmowy może chronić nie tylko przed włamaniem, ale także wieloma innymi zagrożeniami. Wszystko zależy od tego, jakie zabezpieczenia zdecydujesz się zastosować. Warto zamontować w garażu między innymi czujnik dymu, który ochroni całe pomieszczenie przed zagrożeniem pożarem. Możesz zdecydować się na przykład urządzenie optyczne, wykrywające smog dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu lub podczerwieni.

Możliwość obniżenia kosztów ubezpieczenia

Warto rozważyć założenie w garażu nowoczesnego systemu alarmowego także z myślą o obniżeniu kosztów ubezpieczenia samochodu. Nierzadko to właśnie dzięki instalacji alarmowej uda się zaoszczędzić, ponieważ ubezpieczyciel zaproponuje nieco niższe koszty ubezpieczenia. Niekiedy też alarm w garażu może wpłynąć nawet na wysokość AC, czyli ubezpieczenia od zdarzeń losowych, gdyż pojazd jest lepiej zabezpieczony. W tym zakresie bardzo ważne jest zastosowanie systemu alarmowego wraz z czujką dymu, która będzie chronić obiekt przed pożarem.

Plomba GPS – niezawodne zabezpieczenie garażu

Niektóre systemy alarmowe pozwalają błyskawicznie podjąć odpowiednie działania w przypadku wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia. W efekcie z ich pomocą można zabezpieczyć auto na przykład przed kradzieżą albo szybko i sprawnie złapać sprawcę. Wśród najnowocześniejszych tego typu urządzeń należy wyróżnić instalacje opracowane z myślą o zabezpieczeniu przestrzeni ładunkowych lub innych pomieszczeń. Wiele z nich świetnie sprawdzi się także do ochrony garażu, czego przykładem jest plomba (kłódka) GPS. Jej mechanizm pozwala w czasie rzeczywistym kontrolować, czy ktoś niepowołany nie chce dostać się do środka. Każde otwarcie i zamknięcie kłódki jest odnotowane w systemie wraz z aktualną datą, godziną i ID użytkownika. Gdy tylko będziesz mieć do czynienia z nieautoryzowaną próbą otwarcia kłódki, od razu zostaniesz o tym poinformowany – opcjonalnie może także zostać wysłany alert bezpośrednio do Stacji Monitorowania Alarmów, aby na tej podstawie grupa interwencyjna podjęła odpowiednie działania.

Zabezpiecz swój garaż z Seris Konsalnet!

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej