Blog

Czym jest alarm napadowy i jak działa?

Marta Antas
Marta Antas
18 grudnia 2023
Czym jest alarm napadowy i jak działa?

Jak zadbać o własne bezpieczeństwo i szybko wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia? W tym zadaniu doskonale sprawdzi się alarm napadowy, który pozwala dyskretnie zaalarmować patrol interwencyjny. To sprawdzone rozwiązanie dla każdego, kto chce poczuć się bezpieczniej we własnym domu lub w firmie. Sprawdź, jak dokładnie działa alarm napadowy! 

Co to jest alarm napadowy?

Alarm napadowy to tak zwany cichy alarm, który pozwala dyskretnie wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Może być wykorzystywany w domu, mieszkaniu lub w innym obiekcie. Jego głównym założeniem jest zapewnienie skutecznej ochrony osób bądź mienia. Warto podkreślić, że alarmy napadowe już od wielu lat znajdują się w ofercie firmy zajmujących się szeroko pojętą ochroną. Na początku były dostępne jedynie w wersji stacjonarnej – alarm można było uruchomić za pomocą specjalnego przycisku umieszczonego w newralgicznym miejscu. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzały się w obiektach komercyjnych, o podwyższonym ryzyku wystąpienia sytuacji zagrożenia. Obecnie jednak coraz popularniejsze są aplikacje do zdalnego uruchamiania alarmu napadowego – dzięki nim użytkownik może wezwać pomoc za pośrednictwem smartfona. Przykładem jest aplikacja mPanic zaprogramowana przez Seris Konsalnet z błyskawicznym przyciskiem napadowym. Należy podkreślić, że zarówno stacjonarne, jak i zdalne wersje omawianych alarmów umożliwiają dyskretne wezwanie pomocy. 

Kto powinien zdecydować się na alarm napadowy? 

Obiektem zainteresowania włamywaczy są nie tylko sklepy, banki czy salony usługowe – coraz częściej ofiarami włamania są też prywatne domy czy też mieszkania. Oznacza to, że praktycznie każdy może być narażony na atak włamywacza – zarówno w domu, jak i w aucie. Warto podkreślić, że z roku na rok wzrasta liczba popełnionych przestępstw związanych z kradzieżą, co świetnie obrazują aktualne statystyki. W niektórych regionach Polski w 2023 roku dokonano o 40% więcej włamań niż w 2022. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – należy się więc dobrze zabezpieczyć. Alarm napadowy jest zatem doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla właścicieli sklepów czy pracowników banków, ale dla wszystkich, którym zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa. W domach i mieszkaniach najlepiej sprawdzi się jego zdalna wersja w telefonie komórkowym.

Wygodny przycisk napadowy – jak działa?

Jeśli chcesz poczuć się bezpieczniej w swoim domu, zastanów się nad skorzystaniem z usług Seris Konsolnet i praktycznej aplikacji mPanic. Jest ona intuicyjna w obsłudze, a najważniejsze funkcje można uruchomić jednym przyciskiem. Wystarczy zainstalować ją na smartfona i zintegrować z wybranym systemem alarmowym. Za jedną z jej kluczowych zalet należy uznać przycisk napadowy, który pozwala na błyskawiczne i zarazem dyskretne wezwanie zespołu interwencyjnego. Wystarczy po prostu na niego kliknąć, aby automatycznie przesłać sygnał do pracowników ochrony. Dzięki nowoczesnym technologiom profesjonaliści z branży security od razu będą mogli ustalić Twoją lokalizację i szybko wysłać pod właściwy adres patrol interwencyjny. Przycisk napadowy uruchamiany z telefonu pozwala natychmiastowo uzyskać pomoc w przypadku napadu lub włamania.

Alternatywą dla tego rozwiązania może być cichy alarm w formie breloka. Działa on podobnie do przycisku w aplikacji – wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik, aby automatycznie wysłać sygnał do patrolu interwencyjnego.

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    budownictwo

    Zobacz więcej