Blog

Jaki alarm warto wybrać do mieszkania w bloku?

Marta Antas
Marta Antas
06 marca 2024
Jaki alarm warto wybrać do mieszkania w bloku?

Nowoczesne systemy alarmowe nie są dedykowane wyłącznie obiektom komercyjnym czy też domom – doskonale sprawdzają się także w mieszkaniach w bloku! Z ich pomocą można zadbać o bezpieczeństwo swoje i domowników, a przy tym też uda się ochronić swoje mienię przed różnymi zagrożeniami. Aby jednak system alarmowy był skuteczny, należy w odpowiedni sposób dostosować go do specyfiki danej nieruchomości. Sprawdź, jaki alarm najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu!

Postaw na system alarmowy z usługą monitoringu

Wśród najskuteczniejszych systemów alarmowych znajdują się instalacje z usługą monitoringu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na zabezpieczeniu mieszkania. Dzięki systemowi alarmowemu z monitoringiem możesz liczyć na szybkie podjęcie odpowiednich działań przez patrol interwencyjny. W przypadku Seris Konsalnet sygnał automatycznie jest wysyłany do Nowoczesnego Centrum Monitorowania Sygnałów Alarmowych. Następnie odbiera go pracownik całodobowej stacji monitorowania, który na tej podstawie podejmuje odpowiednie działania.

Nie zapomnij także o odpowiednich czujnikach

W mieszkaniach bardzo dobrze sprawdzają się alarmy wyposażone w liczne czujniki bezpieczeństwa, które pomagają chronić nieruchomość nie tylko przed włamaniem. Warto zwrócić uwagę chociażby na czujki dymu, uruchamiające alarm dźwiękowy przy zagrożeniu pożarowym. W ten sposób można szybko i sprawnie zareagować na zagrożenie i zneutralizować potencjalne źródło ognia. Warto też zastosować w mieszkaniu czujnik gazu, który w kilka chwil informuje o ulatnianiu się gazu w mieszkaniu. Aby zadbać o skuteczność tego urządzenia, należy zamontować je 30 cm pod sufitem. Ponadto, do systemu alarmowego stosowanego w mieszkaniu warto też dołączyć czujniki zbicia szyby w pomieszczeniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku mieszkań na parterze, ponieważ takie lokale są bardziej narażone na włamanie. 

Steruj alarmem za pomocą smartfonu

Co więcej, musisz także wiedzieć, że dzięki nowoczesnym technologiom możesz sterować Twoim systemem alarmowym za pośrednictwem smartfona. Wystarczy pobrać aplikację mPanic opracowaną przez Seris Konsalnet. Jej głównym atutem jest prosta obsługa i łatwy dostęp do wielu funkcji. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji użytkownik może sprawować pełny nadzór nad systemem alarmowym. Do tego zyskuje się również możliwość zdalnego sprawdzenia, co aktualnie dzieje się z alarmem. Można więc w kilka chwil sprawdzić, czy jest on uzbrojony. Warto przy tym podkreślić, że aplikacja pozwala także szybko uzbroić lub rozbroić alarm jednym przyciskiem. Ponadto automatycznie wysyła powiadomienie, gdy tylko zostanie uruchomiony system alarmowy. Z jej pomocą będziesz mógł na bieżąco sprawdzać, czy Twoje mieszkanie na pewno jest bezpieczne. Za dodatkową zaletą mPanic należy uznać praktyczny przycisk napadowy, który umożliwia natychmiastowe wezwanie patrolu interwencyjnego. Gdy ktoś obcy będzie próbował się dostać do Twojego mieszkania lub wykryjesz inne zagrożenie, wystarczy wysłać sygnał, że potrzebujesz pomocy.

Dostosuj system alarmowy do swoich potrzeb

Skuteczna instalacja alarmowa powinna być przede wszystkim dostosowana do potrzeb użytkowników oraz specyfiki danej nieruchomości. Za pomocą naszego konfiguratora systemów alarmowych możesz zdalnie wybrać kluczowe elementy całej instalacji, aby jak najlepiej dopasować je do swoich oczekiwań. Sam zdecyduj, czy w Twoim mieszkaniu potrzebne są czujniki zbicia szyby, dymu lub gazu. Zwróć uwagę również na możliwość zamówienia pilota napadowego, który pozwoli szybko wezwać pomoc w momencie zagrożenia. Pamiętaj, że oprócz systemu alarmowego możesz też skorzystać z dedykowanej aplikacji na mPanic, również wyposażoną w specjalny przycisk napadowy. Zastanów się nad swoimi głównymi oczekiwaniami i zamów u nas instalację idealnie dostosowaną do Twojego mieszkania.

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    1000_f_331598222_tadtdfei0wxemygfowumtlek1jnu2xhl

    Zobacz więcej