Blog

Dlaczego warto wybrać kamery z opcją noktowizyjną do zabezpieczenia domów jednorodzinnych?

Marta Antas
Marta Antas
28 lutego 2024
Dlaczego warto wybrać kamery z opcją noktowizyjną do zabezpieczenia domów jednorodzinnych?

Zależy Ci na skutecznym zabezpieczeniu domu jednorodzinnego? Zanim zdecydujesz się na zamontowanie konkretnego systemu monitoringu, zastanów się, czy zapewni Tobie ochronę przez całą dobę. W tym zadaniu niezastąpione będą kamery z opcją noktowizyjną, które są w stanie zabezpieczać nieruchomość również nocą. Sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować!

Jak działają kamery noktowizyjne?

Kamery noktowizyjne są bardzo skutecznym elementem monitoringu, na co wpływa zastosowana w nich technologia. Jak dokładnie działa system w noktowizorze? Tego typu urządzenia zazwyczaj wykorzystują promieniowanie podczerwone (IR), które umożliwia monitorowanie danego terenu również nocą. Warto podkreślić, że o obecności światła czerwonego można przekonać się samemu. Wystarczy przyjrzeć się przedniej części kamery, aby dostrzec w środku niewielkie żarówki LED. To właśnie one automatycznie uruchamiają się, gdy jest ciemno. W efekcie światło podczerwone obejmuje całe pole widzenia kamery, pozwalając na analizę obrazu w ciemności. I chociaż IR jest całkowicie niewidoczny gołym okiem, to właśnie dzięki podczerwieni można monitorować dany obszar nawet nocą.

Włamania nocą są realnym zagrożeniem

Czy wiesz, że jedną z najpopularniejszych metod włamania jest działanie ,,na śpiocha’’? W tym przypadku włamywacze próbują dostać się na teren posesji, gdy domownicy już śpią. W praktyce, zazwyczaj decydują się na dokonanie kradzieży w porze najgłębszego snu – według policji jest to pora między godziną 2 a 5 nad ranem. W tych godzinach panuje ciemność lub półmrok, co zwiększa szansę włamywacza, aby niezauważalnie dostał się na teren posesji. Tymczasem dzięki kamerze z opcją noktowizyjną można zadbać o własne bezpieczeństwo nawet podczas ciemności. Warto podkreślić, że tego typu urządzenia sprawdzają się praktycznie w każdych warunkach. Wystarczy jedynie światło gwiazd lub księżyca, aby system noktowizyjny był w stanie wygenerować obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Nie trzeba zatem obawiać się, że intruz zarejestrowany na kamerze będzie słabo widoczny. Kamery z opcją noktowizyjną są zatem świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zabezpieczyć swoją posesję przed złodziejem. Ze względu na coraz większą częstotliwość nocnych włamań warto zdecydować się na ich instalację.

Możliwość weryfikacji fałszywych alarmów również nocą

Profesjonalne systemy zabezpieczeń stosowane w domkach jednorodzinnych są bardzo czułe, co zwiększa ryzyko uruchomienia się fałszywego alarmu. Również z tego powodu warto zdecydować się na montaż kamery z opcją noktowizyjną. Takie urządzenie pozwala zweryfikować, czy sytuacja wymaga podjęcia natychmiastowej interwencji. Warto pamiętać, że alarm może zostać uruchomiony na przykład przez zwierzę lub inny czynnik, który czujnik ruchu odbierze jako zagrożenie. Możliwość weryfikowania nocnych alarmów pozwala także sprawdzić, czy na terenie posesji nie doszło do wybuchu pożaru lub innych niebezpiecznych sytuacji wymagających podjęcia błyskawicznej interwencji.

Zalety kamer z opcją noktowizyjną – co wziąć pod uwagę?

Kamery z funkcją noktowizyjną mają wiele zalet, dzięki którym można skutecznie zabezpieczyć dom jednorodzinny nie tylko przed włamaniem. Warto wspomnieć, że są to urządzenia o niewielkich gabarytach, co pozwala ukryć je przed wzrokiem złodzieja. Atutem kamer noktowizyjnych jest także możliwość połączenia ich z innymi elementami systemu alarmowego, dostosowując całą instalację do indywidualnych potrzeb. Za niewątpliwą zaletę należy też uznać bardzo czytelny obraz, nawet w przypadku znacznie ograniczonej widoczności (spowodowanej na przykład warunkami atmosferycznymi).

Podsumowanie

Zdecyduj się na instalację kamery z opcją noktowizyjną, aby skutecznie zabezpieczyć własną posesję! Przekonaj się, że dzięki takim urządzeniom możesz chronić swoje mienie także w nocy. Jeśli jesteś zainteresowany montażem kamer noktowizyjnych, zapraszamy do kontaktu – gwarantujemy dopasowanie systemu zabezpieczeń do Twoich oczekiwań!

 

Marta Antas
Marta Antas
Redaktor bloga

Zamów usługę

    1. Interesuje mnie zakup usługi:
    2. Kiedy planujesz zakup/instalację:
    1000_f_331598222_tadtdfei0wxemygfowumtlek1jnu2xhl

    Zobacz więcej